Bulvár

A vécéről is internetezni fogunk: budinet

Aki naphosszat az irodában ül, előbb-utóbb beleesik a hálózat csapdájába. Iwiw, Facebook, Twitter, érdekes linkek, blog, chat és máris elröpült a napi munkaidő. Munkavégzés nélkül, persze.
A közösségi média és a mobil készülékek egymásra találása azonban teljesen újradefiniálhatja az internetezési szokásokat: a napszakokhoz kötött aktivitás korlátai kitolódnak, vagyis az aktív felhasználók akár egész nap aktívak tudnak lenni, bármerre is járjanak, bármit is csináljanak. Szó szerint akár a vécéről is tud majd bárki mondjuk kommenteket küldeni a Facebookra.
Egy nemrég készült felmérés szerint az amerikai 16-35 éves korosztály 30 százaléka használta már a telefonját a Facebook vagy a Twitter elérésére – vagyis a fiatalabbak már el is kezdték az eddigi internetezési szokásaikat mobiltelefonra átkonvertálni. A „betegség” pedig könnyen fertőző lehet, hiszen világszerte négymilliárd mobiltelefon van működésben, a napi sokszori használat miatt pedig a felhasználók könnyebben esnek bele az internetezés csapdájába.
Az új őrület azonban komoly veszélyeket is jelent a fejlesztők számára. Egyrészt hiába az őrült hálózati kapacitásfejlesztés, sokmilliárd internetező mobilos hamar fennakadásokat okozhat a mobilhálózatokban – pont úgy, ahogy annak idején az internet bedugulását jósolták a vészmadarak. Másrészt a felhasználók a kedvenc alkalmazásaikat abban a formában szeretnék használni a mobiljukon is, ahogy az interneten, márpedig a készülékek memóriája, kijelzője, valamint az adatforgalom korántsem teszi ezt lehetővé. Amíg a technológia olyan szintre nem ér, hogy a levegőben is korlátlan mennyiségű adat düböröghessen, a készülékek pedig képesek legyenek fogadni és megjeleníteni azt, addig maradnak az öszvér megoldások, például a képek adatok tömörítése, mobilkészülékre való optimalizálása. A jövő azonban akkor is itt kopogtat az ablakon

Szólj hozzá